فراخوان سوالات صورت وضعیت

چهارشنبه 3 مهر 1387

از خوانندگان و بینندگان این وبلاگ درخواست می گردد در قسمت نظرات . سوالات صورت وضعیتی (‌بخشنامه ها  - متره و برآورد - آنالیز قیمت - قیمت جدید - ستاره دار و ... و هر سوال مرتبط با تهیه و دفاع از صورت وضعیت ) که خود یا دوستانتان با آن برخورد و به پاسخ رسیده یا نرسیده اید را برای  اعلام  برای دیگر دوستان وتبادل اطلاعات با یکدیگر در این وبلاگ منتشر کنید.

از ابراز لطف شما پیشاپیش سپاسگزارم .

نظرات (7)
با عرض سلام و خسته نباشی :
در پیمانهایی که خاتمه داده میشود (ماده48 شرایط عمومی پیمان)چه ضرایبی به فصل مصالح پایکار تعلق میگیرد و چرا ؟
همچنین طریقه محاسبه مبلغ تجهیز کارگاه به چه صورت است ؟
با سلام
به نظر دوستان تعدیل قیمت جدیدی که پس از ارسال پیمان یکسال تا تصویب و ابلاغ طول بکشد و کار نیز تمام شده باشد با ید براساس شاخص دوره انجام محاسبه شود و یا براساس شاخص دوره ابلاغ قیمت ( با توجه به تبصره بند ۵.۱ بخشنامه شماره جدید تعدیل)
با تشکر
شاهماری
پاسخ:
۱- برای اطلاعات بیشتر از نحوه تعدیل به نشریه شماره ۲۸۹ مراجعه نمایید.
۲ - یک نکته هم وجود دارد که آیا در صورت وضعیت هایتان قیمت آیتم را بصورت قیمت جدید منظور می کرده اید یا خیر و اگر خیر چگونه کار را انجام و در صورت وضعیت محاسبه نموده اید؟ با پاسخ این سوال جواب شما را می توانم بدهم.
منتظر پاسخ شما هستم.
موفق باشید.
لطفادر خصوص نحوه محاسبه تجهیز وبر چیدن کارگاه در صورت وضعیتهای موقت وقطعی از قراردادهای پیمانی وقتی که ضریب تجهیز در پیمان از روی فهرست بهاءمثلا۶در صد باشد
آیاضریب مذکور به صورت پی درپی به بقیه ضرایب ومبالغ صورت وضعیت ضرب می شود ویا فرمول خاصی دارد.
سلام.من در حال نوشتن صورت وضعیت یک آب شیرین کنی هستم.بستن قالب در این پروژه متری ۰۰۰/۲۰ تومان توسط پیمانکار جز در حال اجراست و هنوز هیچ توافقی در مورد قیمتی که ما باید در صورت وضعییت وارد کنیم صورت نپذیرفاه است.
لازم به ذکر است قالب بندی پره های آب شیرین کن واقعا کار بسیار دشواری است.لطفا در مورد قیمت جدیدش راهنمایی کنید.
۲-خاکبرداری در این پروژه کلا در ماسه بادی است.ماشین آلات به سختی کار میکنند.(اکثر اوقات گیر میکنند)
با تشکر
پاسخ:
اطلاعات بیشتری لازم است مثلا چه دشواری هایی نسبت به آیتمهای قالب بندی فهرست بهاء دارد ؟؟ ضمنا چند عکس از روند قالب بندی مورد نیاز است؟
لطفا اطلاعاتت رو به ای میل من بفرست و بنویس در مورد قالب آب شیرین کن .
email : ahmad_rj@yahoo.com
لطفا یه توضیح کلی در مورد تهیه قیمت جدید بدین
پاسخ:
به زودی یک یادداشت در این زمینه منتشر خواهم کرد.

جعفرزاده
در پاسخ و پسش تعدیل قیمت جدید ُ که بعد از ارسال تا تصویب آن طول می کشد ُ باید عرض کنم که قیمت های جدید بصورت علی الحساب در صورت وضعیت تائید و پرداخت می شود.حال پس از نهائی شدن قیمت جدید ُ تعدیل با چه دوره ای باید حساب شود؟ آیا نیاز به بازنویسی صورت وضعیت و اصلاح تعدیل می باشد؟
پاسخ:
ببخشید آیا می دانید کجا گفته علی الحساب پرداخت شود؟
این بحث قیمت جدید بحث مفصلی است که لازم است جوانب آن بطورکامل مد نظر قرار گیرد مثلا همین مسئله که آیا قیمت تصویب نشده را می توان در صورت وضعیت پرداخت کرد یا خیر ؟ تا کی باید صبر نمود تا کارفرما این قیمت را تصویب کند؟ کار متوقف باشد تا قیمت تصویب شود؟ یا کار اجرا شود؟اگر تا زمان تصویب قیمت جدید این بخش کار متوقف بود چه باید کرد، تعلیق چه می شود ؟ تعدیل چه می شود ؟ و....
اگه قراردادی با فهرست بها ابنیه 84 با 2 درصد پلوس منعقد شود، چه میزان پلوس با فهرست بها های ابنیه 88،87،86،85،باید لحاظ گردد تا با قراداد مذکور برابری کند؟
پاسخ:
از طریق ایمیل به شما پاسخ داده شد
همینطور در وب سایت مترور www.metror.ir

خواهشمند است سوالات خود را از طریق سایت مترور با ما در میان بگذارید. تا سریع تر پاسخ خود را دریافت نمایید.

با تشکر
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد