X
تبلیغات
رایتل

متره و برآورد ٫ صورت وضعیت ٫ تعدیل و آنالیزبهاء

متره و برآورد ٬صورت وضعیت ، تعدیل ٬ قیمت جدید ٬ آنالیز بهاء و سایر اصول قراردادی و اجرایی٬ ادعا وClaim + تهیه و تدریس و آموزش

آنالیز بالاسری طرحها و نکته ای برای مترور ها

اگر خاطرتان باشد بنده آنالیز بالاسری طرحهای عمرانی و غیر عمرانی را قبلن دراین وبلاگ  قرار داده ام  :

http://www.metror.ir/1388/10/27/post-31/ 

اما همکار محترمی یک آنالیز دیگری را برای بنده ارسال و در آن بجای 1درصد مالیات بر سود ، عدد 5 درصد مالیات را قرارداده ( با ادعای این مطلب که مگرنرخ مالیات 5% نیست ؟ ) و بجایش از هزینه مستمر کارگاه  حسابی کم کرده اند . و بعد هم نتیجه گرفتند که آنالیز بنده هم اشتباه است .

اما خدمت دوستان عزیزم عرض کنم  که  ، خیلی  از همکاران متره و برآوردی ما نمی روند و قوانینی که بطور مستقیم و غیر مستقیم به آنها مربوط می شود را بخوانند .

من به واقع برای همین نکات ریز است که اینقدر روی بحث صورت وضعیت و ادعا claim ، تاکید و دوست دارم بصورت تخصصی آنرا دنبال و قدرت آن را برای شما همکاران محترم روشن  نمایم .

خیلی دوست دارم همکاران بنده ( مترورهای عزیز ) بحث claim را جدی بگیرند .

وقتی قراردادها دارند به سمت EPC پیش می روند یکی  از نقاط مثبت یک مترور ، توانایی وی در بحث ادعا ها خواهد بود و اینجا کسانی موفق تر خواهند بود که دارای ایده های عالی و خلاقیت اجرایی کردن آن ایده ها باشند و این بطور قطع به مقدار تسلط آنها به بخشنامه و قوانین مرتبط  ( چه مستقیم و چه قوانینی که غیر مستقیم مرتبط هستند  )  نیز بستگی خواهد داشت.

 

و اما پاسخ این دوست عزیز در یک جمله نهفته است :

" مالیات به تمام مبلغ ناخالص صورت وضعیت تعلق نمی گیرد"

این سرنخی که گفتم را بگیرید ببینید به پاسخ می رسید.

موفق باشید و نکته سنج.

.

تاریخ ارسال: چهارشنبه 22 اردیبهشت 1389 ساعت 10:17 | نویسنده: Jafarzadeh | چاپ مطلب 2 نظر